Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи
Eskaro Group AB

Фарбування стін

Як правильно фарбувати стіни
 

1.      Вибір оздоблювальних матеріалів для стін (шпалери, декоративна штукатурка, облицювання, фарбування)


Сьогодні ринок оздоблювальних матеріалів пропонує безліч варіантів обробляння стін всередині приміщень. Основні фінішні оздоблювальні матеріалі це шпалери, декоративна штукатурка, облицювання і фарбування. Самим легким і практичним матеріалом для фінішної обробки є фарба. Чому так?! Зараз розберемося.

На відміну від шпалер фарба створює антистатичний ефект, завдяки чому пил не затримується на поверхні, пофарбована поверхня набуває стійкості до механічних навантажень (кігті домашніх тварин, удари, цвіль), фарба стійка до миття та стирання, більш довговічна, на пофарбованій поверхні не видно стиків. Зміна кольору інтер'єру або ремонтні перефарбування не завдадуть особливого клопоту,  на відміну від зміни шпалер.

В порівнянні з декоративною штукатуркою вартість фарби значно нижче, та фарбувати можна самостійно, а для нанесення декоративної штукатурки необхідно залучати досвідченого майстра. До того ж  фарба ніяким чином не поступається, а в деяких випадках і перевершує, декоративну штукатурку зносостійкістю та естетичністю.

Сьогодні існують спеціальні фарби для басейнів, для ванних кімнат, які не поступаються міцністю та водовідштовхувальним властивостям керамічній плитці. Вартість фарби в рази нижче, а процес фарбування здійснюється значно швидше.
       
2.      Вибір фарб для різних типів приміщень (ступінь блиску, стійкість до миття)

 

Широкий вибір фарб дозволяє знайти рішення з фарбування для будь-якого приміщення. Кімнати в будинку можна розподілити на кілька типів, наприклад приміщення з нормальною вологістю (спальні, дитячі, вітальні) та приміщення з підвищеною вологістю (ванна, кухня, коридор, санвузол).

В приміщеннях з нормальною вологістю найчастіше використовуються матові фарби, стійкі до вологого прибирання. У приміщеннях з підвищеною вологістю найчастіше використовують фарби з блиском від шовково-матового (нагадує тканину, шовк) до напівматового або напівглянсового (фарби з досить вираженим блиском). Фарби з блиском мають дуже високу стійкість до стирання, їх можна мити за допомогою мийного (нейтрального РН 8-9) засобу, а деякі з них витримують миття  з дезінфікувальними засобами. Але слід враховувати факт, що фарби з блиском можуть підкреслити вади поверхні, а матові фарби, навпаки, візуально приховують такі дефекти. Існують також і абсолютно матові фарби, які мають найвищу стійкість до стирання.  Поверхні, пофарбовані такими фарбами, також можна мити нейтральним (РН 8-9) мийним засобом. 

     
 3.    
Інструменти для підготовки і фарбування
 

 

Для підготовки і для фарбування поверхні можуть знадобитися такі інструменти:


1. Сходи.

2. Шпателі.

3. Широкий та вузький пензлі.

4. Укривна плівка.

5. Ручка для валика та змінні валики (нові валики необхідно випрати для видалення ворсу, який неміцно тримається).

6. Кюветка для фарби.

7. Малярська стрічка.

8. Телескопічна ручка (подовжувач).

9. Дриль.

10. Мішалка для фарби.

11. Наждачний папір.

12. Малярське відро.

13. Дрантя.

14.Скребок.

15. Макловиця (широкий пензель для ґрунтування).
   
  4.     Підготовка поверхні для фарбування

 

Процес підготовки поверхні перед фарбуванням займає не менше 75% часу, відведеного на ремонтні роботи.

Основна вимога до офарблюваної поверхні полягає в тому, що поверхня повинна бути міцною, не покритою пилом та не повинна містити жирові або маслянисті забруднення. Процес підготовки поверхні під фарбування можна розділити на кілька етапів.

1. Видалення старого покриття або частин штукатурки, що неміцно тримаються. Якщо покриття міцне, то його необхідно знежирити та промити чистою водою.

2. Ґрунтування перед нанесенням шпаклівки. Ґрунтовка зв'яже пил на поверхні, зміцнить основу, покращить адгезію.

3. Шпаклювання. Вирівнювання тріщин, вибоїв, дефектів покриття.

4. Шліфування шпаклівки. Шліфування зробить поверхню максимально рівною і гладкою.

5. Ґрунтування. Це ґрунтування необхідно для видалення пилу після шліфування.

6. Фарбування. Перед фарбуванням стін необхідно за допомогою малярської стрічки обклеїти всі елементи, які не будуть фарбуватися (підвіконня, багет, плінтус, віконні рами, батареї опалення; розетки і вимикачі також обклеюємо малярською стрічкою, попередньо знявши з них накладки), а також закрити плівкою підлогу. Перед фарбуванням усі меблі треба винести з приміщення.

Увага!!!! Перед тим як зняти накладки з розеток і вимикачів, обов'язково відімкніть електрику.
         
5.    Особливості фарбування

 

Оптимальна температура для нанесення водорозріджуваних фарб складає  +18...+22°С. Більш висока температура призводить до швидкого висихання фарби на поверхні, внаслідок чого на пофарбованій поверхні з'являться смужки (стики та переходи). Протяги також прискорюють висихання. Тому, щоб виключити можливість виникнення протягів, перед фарбуванням водорозріджуваними фарбами необхідно закрити вікна і двері.

Перед безпосереднім початком фарбування фарбу необхідно перемішати з допомогою дрилі та налити в кювету. Для фарбування краще використовувати валик з натуральної овчини з довжиною ворсу від 12 до 16 міліметрів. Залежно від площі приміщення можна використовувати валик довжиною 180 або 250 міліметрів.

Спочатку за допомогою пензля (з синтетичного ворсу або змішаної щетини) або маленького валика (довжина 100 мм) необхідно пофарбувати кути, пофарбувати (підвести) рівні лінії біля стельових багетів, плінтусів, розеток, вимикачів. Після цього можна переходити до фарбування основної частини стіни. Валик (180-250 мм) необхідно зволожити чистою водою, потім занурити його у фарбу і гарненько розкотити на кюветці.

Фарба на стіну наноситься в два шари з обов'язковим між шаровим сушінням від 1 до 3-4 годин. При нанесенні фарби валик повинен рухатися знизу вгору, щоб уникнути утворення патьоків та крапель. Фарба наноситься на стіну паралельно основному джерелу світла - вікну. Під час нанесення фарби стикувати одну смугу з іншою потрібно тільки мокрим по мокрому, тобто постійно утримувати мокрий край. Всю стіну необхідно фарбувати без перерв від кута до кута. На час між шарового сушіння валик можна загорнути в плівку, щоб фарба на ньому не засохла.
         
6.      Догляд за пофарбованою поверхнею

 

Протягом 3-4 тижнів після фарбування з поверхнею необхідно поводитися обережно, тому що в цей період фарба набирає свою міцність, зносостійкість. Для очищення слід використовувати чисту воду або неабразивний мийний засіб (нейтральний РН 8-9). Крім того, щоб уникнути утворення розводів, патьоків і плям (глянцювання) під час миття пофарбованої поверхні необхідно промивати не тільки конкретне місце забруднення, але і всю стіну від кута до кута.