Наші
відеоматеріали

Eskaro Ukraine входить
до міжнародної групи Eskaro Group AB
Eskaro Group AB

Дьоготь і дігтярні олії ТМ Eskaro

Деревина як будівельний матеріал

Деревина вирізняється від інших будівельних матеріалів унікальними якостями. Це один з найбільш тривких і в той же час легких матеріалів, довго зберігає тепло і приємний природний запах. Деревина зручна в обробці, з неї можна зробити все що завгодно: від простої дерев'яної ложки до літака.

Деревина досить довговічний будівельний матеріал, проте для ще подовження терміну її експлуатування рекомендується додаткова обробка деревини, яка запобігає можливим ушкодженням (гниттю, розтріскуванню і т. д.) і підкреслить природний візерунок дерева.

Сьогодні для обробки дерева розроблено безліч екологічних і натуральних засобів, одне з перших місць серед яких займають засоби на основі натурального дьогтю.

Дьоготь натуральний

Дьоготь одержують при сухій перегонці (нагріванні за високих температур без доступу повітря) кам'яного або бурого вугілля, торфу, деревини.

Деревне (сосновий, березовий) дьоготь – це темна, густа, липка й тягуча рідина, яку отримують з пнів і нижніх частин стовбурів з великим вмістом смол.

Натуральний деревний дьоготь має специфічний приємний запах і не завдає шкоди здоров'ю людини і тварин.

Основний принцип захисту дерева від гниття заснований на здатності деревного дьогтю (і захисних олій на його основі) створювати в поверхневому шарі деревини «смолисту плівку, не утворюючи на поверхні деревини видиму плівку. Цей смолистий шар перешкоджає всмоктуванню води в деревину (залишає її сухою) і запобігає її руйнуванню (гниттю та розтріскуванню).

Згідно з директивою Євросоюзу, деревне сосновий дьоготь можна застосовувати як засіб біозахисту деревини.

Натуральний сосновий дьоготь століттями використовувався для просмолювання човнів, кораблів, канатів та дерев'яних будівель. В епоху дерев'яного вітрильного флоту, починаючи з XIV століття, він був важливим продуктом експорту північних країн. На багатьох мовах спочатку слово «дьоготь» означало саме деревний дьоготь для смоління судів.

Сьогодні деревний дьоготь використовується більшою мірою як захисний засіб для обробки дерев'яних конструкцій і виробів, які експлуатуються зовні приміщень: покрівельні конструкції, містки, човни, баркаси та котеджі.*

 

*Шведське управління культури рекомендує захисні склади на основі соснового дьогтю для поверхневої обробки дерев'яних дахів церков та інших культурних установ, виконаних з деревини. Є приклади церков, що збереглися протягом майже тисячі років завдяки періодичним, досить рідкісним обробкам дьогтем.

Застосування соснового дьогтю

Хімічне виробництво

Сосновий дьоготь використовується як поверхнево-активна добавка при виготовленні фарб для дерева на основі лляної олії, для антисептичної обробки пиломатеріалів і деревини в лісотехнічних і будівельних організаціях, при виробництві модифікованого бітуму, а також як спеціальна добавка при виробництві гуми.

Харчові продукти

Березовий деревний дьоготь використовується як добавка в цукерки і алкоголь, а також як прянощі при виробництві харчів, наприклад м'яса, риби.

Аромат для сауни

Дьоготь деревний змішується з водою, яку кидають на «кам'янку».

Виробництво косметичних засобів

Березовий деревний дьоготь використовується для виробництва шампунів, мила, дезодорантів.

Фармацевтична промисловість та ветеринарія

Березовий деревний дьоготь використовується як лікувальний засіб для лікування різних шкірних захворювань, зокрема у складі мазей проти алергічних висипів, псоріазу та екземи.

Сосновий дьоготь ТМ Eskaro

  • Натуральний склад

  • Природна захист деревини

Сосновий дьоготь ТМ Eskaro — це темна тягуча рідина, отримана з соснових пнів і нижніх частин стовбурів з великим вмістом смол.

Просочена дьогтем деревина стає водонепроникною.

Дьоготь перешкоджає гниттю деревини, захищає дерево від розтріскування і шкідливих атмосферних впливів.

Дьоготь при нанесенні на деревину не висихає у вигляді плівки на поверхні, а вбирається в деревину, утворюючи в поверхневому шарі деревини «смолисту» водонепроникну плівку. Глибина вбирання дьогтю залежить від щільності деревини та ступеня його розведення скипидаром.

Сосновий дьоготь має сильний натуральний довготривалий специфічний запах соснової смолистої деревини.

Вміст ЛОС в продукті менше гранично допустимого для підгрупи A/f (700 g/L) – 300 g/L.

Призначення

Сосновий дьоготь рекомендується для обробки пиляної та необробленої деревини: для обробки зрубів, обшивальних дощок на фасадах, парканів, стовпів, елементів дерев'яної покрівлі, смоління човнів, баркасів, прядив’яних канатів, мостів і т. п.

Не використовувати для підлог, а також для лакованих і пофарбованих поверхонь.

Нанесення

Перед застосуванням дьоготь потрібно перемішати. Щоб збільшити вбирання в тверду деревину дьоготь рекомендується розвести натуральним живичним скипидаром до 20% за об’ємом (наприклад, скипидаром від ТМ Eskaro – «Männitärpentin»).

Наносити дьоготь необхідно твердим пензлем і добре втирати в деревину, щоб шар дьогтю повністю вбрався в поверхню. Надлишки дьогтю через добу після нанесення видалити ганчіркою. Наносити засіб рівномірно від краю до краю, уздовж волокон деревини. Особливо ретельно обробити торці.

Поверхні, що піддаються атмосферним впливам круглий рік, рекомендується обробляти щорічно. Якщо на великій поверхні використовується дьоготь з різних партій виробництва, необхідно попередньо весь дьоготь перемішати в одній ємності для отримання однорідного кольору.

Колір дьогтю: темно-коричневий.
 

Дігтярні олії ТМ Eskaro

Світла і темна дігтярні олії

  • Натуральні склади

  • Для захисту і декоративного ефекту

  • На основі лляної олії та соснового дьогтю.

Дігтярна олія надає благородний зовнішній вигляд деревини, створюючи красиве прозоре покриття з традиційними «деревними» відтінками - від золотисто-коричневого до темно-коричневого.

Дігтярні олії добре вбираються в деревину, створюють водовідштовхувальну поверхню. Оброблена дьогтьовими оліями поверхня залишається сухою, вона захищена від розтріскування та атмосферних впливів, не схильна до гниття.

Дігтярна олія при нанесенні на деревину не висихає у вигляді плівки на поверхні, а вбирається в деревину, утворюючи в поверхневому шарі деревини «смолисту» водонепроникну плівку.
 

Оброблена дьогтьовими оліями поверхня має характерний запах натурального дьогтю - довготривалий специфічний запах смолистої соснової деревини

Вміст ЛОС в продуктах менше гранично допустимого для підгрупи A/e - 400 g/L (2010).

Призначення

Дігтярна олія використовується для деревини, яка пройшла вакуумну або термічну обробку, а також для необробленої деревини всіх порід.

Дігтярною олією можна обробляти зруби, обшивальні фасадні дошки, садові меблі, теплиці, тераси, веранди, паркани, дерев'яні бочки та басейни, дерев'яні конструкції на дитячих майданчиках, дахові конструкції тощо.

Не використовувати для лакованих і пофарбованих поверхонь.

Нанесення

Засіб не рекомендується розводити.

Перед застосуванням ретельно перемішати. Щоб збільшити поглинання в тверду деревину, олію можна розбавити (до 10% за об'ємом) натуральним живичним скипидаром (наприклад, скипидаром від ТМ Eskaro – «Männitärpentin»). Для «освітлення» дігтярної олії (отримання більш світлих відтінків на поверхні) її можна розвести натуральною лляною оліфою (наприклад, оліфою від ТМ Eskaro – «Linaõlivärnits»).

Наносити засіб рівномірно від краю до краю, уздовж волокон деревини. Наносити твердим пензлем і добре втирати в деревину, щоб олія повністю вбралася в поверхню. Особливо ретельно обробляти торці.

Надлишки олії через добу після нанесення видалити з поверхні ганчіркою.

Наносити 1-4 шари з міжшаровим шліфуванням поверхні залежно від якості та області застосування деревини. Поверхні, що піддаються атмосферним впливам круглий рік, рекомендується обробляти щорічно.

Колір: світло-коричневий коричневий.

%%